

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 45 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 600 mA |
| Quiescent Current | 2.2 mA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 2.6 MHz |
| Max Input Voltage | 50 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 45 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 1048
Distributors
pcbx
Unit Price$2.25958
Ext.Price$2.25958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.25958 | $2.25958 |
| 10 | $1.70217 | $17.02170 |
| 25 | $1.55854 | $38.96350 |
| 50 | $1.48140 | $74.07000 |
| 100 | $1.40807 | $140.80700 |
| 300 | $1.34735 | $404.20500 |
| 500 | $1.28923 | $644.61500 |
| 1000 | $1.17638 | $1176.38000 |
| 3000 | $1.16391 | $3491.73000 |
| 5000 | $1.15159 | $5757.95000 |
